Hírek
2011. Augusztus 29. 21:31, hétfő | Helyi
Nagy durranás a Ság hegyen
Országos hírű és jelentőségű komplexumot kíván létrehozni a Kemenes Vulkán Park megépítésével a város. Csütörtökön pecsét és szignó került a kivitelezői szerződésre.
- Nagy durranás lehet a Ság hegyen - hangzott el csütörtökön azon az összejövetelen, amelyen az építettő önkormányzat és a kivitelező aláírta a Kemenes Vulkán Park megépítésére szóló szerződést. Folytatódik tehát Celldömölk évtizede elkezdett turisztikai fejlesztése, mégpedig uniós támogatással.
A több mint ötszázmillió forintos beruházást 433 millió forint közösségi pénz segíti, a projekt megvalósítása pedig új dimenziókat nyithat a térség idegenforgalmában. A Kemenes Vulkán Park olyan innovatív turisztikai fejlesztés, amely a térség 4-6 millió éves vulkáni természeti értékeit bemutató szórakoztató, ismeretterjesztő szolgáltatást nyújt, és egyben tudományos-oktatási centrumként működik - hallottuk Fehér László polgármestertől.
A beruházás alapja a Ság hegy lábánál, az elbontott katonai objektumok helyén felépítendő Vulkán-ház, amelynek a tervpályázatára 45 dokumentáció érkezett, a győztes a Földes és Társai Építésziroda Kft. lett. Az általuk megálmodott épület kivitelezője pedig a Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt.
Az utóbbi igazgatója, Khaut András úgy fogalmazott: izgalmas feladat előtt állnak, hiszen bár a ház egyszerűnek tűnik, nem lesz könnyű megvalósítani, mert rengeteg speciális munkát igényel, ráadásul nyolc hónapjuk van az elkészítésére.
Dr. Harangi Szabolcs, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára, a Vulkán Park ötletgazdája szerint a projekt ötmillió éve kezdődött, a cél pedig a turistacsalogatáson kívül az, hogy Kemenesalját a nemzetközi vulkanológia egyik fellegvárává tegyék. Alig van tematikus vulkánpark a világban s Európában, a Ság hegyi éppen ezért kiváló lehetőséget kínál a város és a környék népszerűsítésére. Úgy kell működtetni, hogy az nagy durranás legyen.
Kép: SziSzi
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
