Hírek
2021. Október 07. 09:01, csütörtök |
Külföld
Forrás: Beregi Balázs, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Négyen megsebesültek egy iskolai lövöldözésben Arlingtonban

Őrizetbe vette az amerikai rendőrség a Texas állambeli Arlingtonban elkövetett, négy sebesültet követelő iskolai lövöldözés gyanúsítottját
- jelentette be a helyi rendőrfőnök-helyettes szerdán, néhány órával az eset után sajtótájékoztatón.
"Jelenleg az arlingtoni rendőrőrsön van, és a nyomozók beszélnek vele" - mondta Kevin Kolbye. Közölte: a férfit halált okozó fegyverrel elkövetett súlyos testi sértéssel vádolják.
A lövöldözés helyi idő szerint szerda reggel volt a Timberview Gimnáziumban. A rendőrség tájékoztatása szerint a négy sérült közül hármat kórházba szállítottak, a negyediket - egy terhes nőt, aki elesett - a helyszínen látták el.
A lövöldözés gyanúsítottja, a 18 éves Timothy George Simpkins gépjárművel menekült el a helyszínről. A hatóságok közölték, hogy a lövöldözés egy verekedés után tört ki. A diákokat egy közeli kulturális központba evakuálták.
Texas állam legsúlyosabb iskolai lövöldözése 2018 májusában történt, amikor a 17 éves elkövető sörétes puskával és pisztollyal felfegyverkezve tüzet nyitott a Santa Fe Gimnáziumban, Houston közelében. Akkor tíz ember meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -