Hírek
2017. Január 26. 09:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Négyéves kisgyerekkel lopatták el egy lány táskáját

Kiskorú veszélyeztetése és lopás miatt emeltek vádat Nagykanizsán egy nő és annak élettársa ellen, mert lopásra bírták rá az asszony négyéves gyermekét egy strandon - közölte a Zala Megyei Főügyészség csütörtökön.
A büntetett előéletű nő a fiával, illetve a többszörös visszaesőnek számító élettársával tavaly júniusban a nagykanizsai strandon töltötték az idejüket. Észrevették, hogy egy fiatal lány egy időre őrizetlenül hagyta a hátizsákját, amiben benne voltak az igazolványai, a készpénze és a mobiltelefonja.
A nő és a férfi kifigyelte, hogy a holmira és benne az értékekre nem ügyel senki, ezért rábírták a közös nevelésük alatt álló fiút, hogy vegye magához a hátizsákot és a női öltöző felé távozó anyjának adja át.
A nő és a férfi ellen a Nagykanizsai Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette, valamint lopás vétsége miatt emelt vádat.
A zalai főügyészség közleménye kitért arra is, hogy kiskorú veszélyeztetésének bűntettét az követheti el, aki a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti. Súlyos kötelességszegésnek minősül, ha a kiskorút bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésére bírják rá, annak büntetési tétele egytől öt évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.