Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2012. November 09. 11:53, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Önkormányzatok - A Jobbik vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az eladósodás okainak felderítésére

Önkormányzatok - A Jobbik vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az eladósodás okainak felderítésére

A Jobbik parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a 2002 és 2010 közötti önkormányzati eladósodás okainak felderítésére - jelentette be Hegedűs Lórántné pénteki sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: a miniszterelnök által október végén bejelentett önkormányzati adósságkonszolidációval kapcsolatban a Jobbik elszámoltatást követel. Álláspontjuk szerint ugyanis a települések adóssága nem pusztán attól alakult ki, hogy az egymást követő kormányok alulfinanszírozták az ágazatot, hanem például uniós látványberuházások komoly terhet jelentő megvalósítása, illetve "felelőtlen, bűnös településvezetői döntések" is közrejátszottak. A Jobbik szerint éppen ezért lenne szükség egy parlamenti vizsgálóbizottság felállítására, hogy pontosan kiderítsék az eladósodás minden okát.
Az MTI kérdésére Hegedűs Lórántné elmondta: a vizsgálóbizottság felállításának ötletére az MSZP frakciója korábban pozitívan reagált, így a Jobbik reméli, hogy a szocialista képviselők is aláírják a kezdeményezést, és már a jövő héten benyújthatják azt az Országgyűlésnek. Orbán Viktor miniszterelnök október 27-én jelentette be, hogy összesen 612 milliárd forintnyi adósságot vesz át az állam 1956 önkormányzattól úgy, hogy az ötezernél kevesebb lakosú települések adósságát teljes mértékben átvállalja az állam, az ötezer lakosúnál nagyobb települések adósságállományának pedig csak egy részét. Ez utóbbiak esetében egyenként - az egy főre jutó helyi adóbevételek alapján - számolják ki az adósságátvállalást. Azoknál az önkormányzatoknál, ahol az egy főre jutó helyiadó-bevétel az átlagnál kevesebb, ott az állam nagyobb segítséget nyújt.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre