Hírek
2012. Július 20. 11:25, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Nyakó István (MSZP) nyílt levélben kérte számon két mezőkövesdi tanár elbocsátását

Nyílt levélben fordult Mezőkövesd térségének fideszes parlamenti képviselőjéhez Nyakó István szocialista országgyűlési képviselő, mert szerinte Tállai Andrásnak köze van két pedagógus elbocsátásához.
Nyakó István úgy véli: a két mezőkövesdi pedagógust szocialista kötődésük miatt bocsátották el, miután az iskolájuk átkerült az Magyar Katolikus Egyház Egri Főegyházmegyéjének fenntartásába.
A szocialista politikus pénteki levelében - amelyet az MTI-hez is eljuttatott - emlékeztetett arra: az egyik dolgozó, Nyeste László az MSZP mezőkövesdi elnökeként ellátta a februári "éhségmenet" minden tagját. "A másik elbocsátott pedagógusnak pedig csak annyi volt a bűne, hogy családjának egyik tagja, vállaltan baloldali, szocialista ember".
Nyakó István, aki az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szövetségi tanácsának elnöke is, levelében azt írta: "nyomatékosan figyelmeztetjük Önt, hogy maga nem helytartó, legfeljebb ma még annak érezheti magát. Figyelmeztetjük, hogy a választói előtt hamarosan felelnie kell azokért a disznóságokért, amit napról napra elkövet".
Hozzátette: tudomása van arról, hogy más esetben is előfordult a városban politikai leszámolás, valamint arról, hogy Tállai András és pártja "nemcsak több tízezer baloldali gondolkodású polgár, de sok millió honfitársunk megnyomorításáért is felel".
Az MTI megkereste Tállai Andrást, aki későbbre ígért reagálást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.