Hírek
2025. Február 24. 07:42, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
OKF: sok bejelentés érkezett szabadtéri tüzekről vasárnap
Többtucatnyi bejelentés érkezett szabadtéri tüzekről a katasztrófavédelem műveletirányító ügyeleteire – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vasárnap az MTI-vel.
Az OKF a közleményben azt írta, főleg Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Heves és Nógrád vármegyéből érkeztek bejelentések. A telefonálók néhány száz méteres területtől kezdve többhektáros területen lévő tüzekről számoltak be.
Radostyán közelében tízhektáros területen dolgoztak a tűzoltók, az érintett terület egyharmada erdő aljnövényzete volt, Körömnél nyolc hektáron gyulladt meg a száraz fű, a bozótos, Magyargécen nádas és száraz fű égett, hét hektár lett a lángok martaléka, a tűz kilenc körbálát is elért.
A tájékoztató szerint Golopnál két hektáron száraz füvet kellett oltani, Tunyogmatolcsnál a vasút mellett volt szükség a tűzoltókra, Soltvadkerten az árokpart égett fél kilométer hosszan, Kemecsén nagyjából háromezer négyzetméteren fogott tüzet a száraz fű, a gaz, a cserjés. A tűz veszélyt jelentett a közeli lakóházakra is. Nemeskeresztúron nádas, füves, bokros terület lángolt körülbelül egy hektáron.
A tűzoltók gyorsbeavatkozó sugarakkal, kéziszerszámokkal, puttonyfecskendővel oltották a lángokat – olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód
Az énekes rigó az év madara 2026-ban
Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.
2026. Január 06. 07:19, kedd | Életmód
Vezérkari főnök: a Magyar Honvédség felkészült a téli időjárás kezelésére
A Magyar Honvédség felkészült a rendkívüli téli időjárás okozta helyzetek kezelésére, és szükség esetén készen áll a lakosság biztonságát szolgáló feladatok végrehajtására
2026. Január 05. 07:00, hétfő | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:58, hétfő | Életmód
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz dobosa
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
