Hírek
2011. Október 28. 11:59, péntek |
Helyi
Forrás: Cságoly Szilvia
Októberi soros ülését tartotta Celldömölk város képviselőtestülete

Október 26-án , délután 14 órai kezdettel tartotta soros ülését városunk képviselőtestülete.
A képviselőtestületi ülés elején Fehér László polgármester köszöntötte a megjelenteket, majd beszámolt a két ülés között történtekről és a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról. Ezután a városvezető beszámolt a Celldömölk és Környéke Közoktatási Intézményfenntartó Társulási Tanácsában végzett munkájáról. Az önkormányzati-közigazgatási struktúra várható átalakítása, és az ezzel járó tulajdonszerkezet-átalakítás miatt a testületnek át kellett tekintenie azt, hogy melyek azok az épületek, épületrészek, amelyeket mindenképpen a város meg szeretne tartani és működtetni. A dolgok jelenlegi állása szerint úgy néz ki, hogy a bölcsődék, óvodák önkormányzati kézben maradnak, az iskolák, kórházak azonban állami kézbe kerülnek. A témába vágóan olvasta fel a városvezető Kirner Antal Zoltán plébánosnak és Czupor Attilának, az egyházi iskola igazgatójának kérelmét. Nagy Gábor, a Soltis Lajos Színház vezetője személyesen fordult a képviselőtestülethez, hogy az iskola, illetve a Színház használatba vehesse a volt kisegítő iskola épületét. A testület úgy döntött, hogy az épületet a Soltis Lajos Színház használhatja.
Tárgyalták a képviselők Nemeskocs Önkormányzatának kérelmét, miszerint szeretnék, hogy 2012. január 1-től a településen a védőnői feladatokat a Népjóléti Szolgálat lássa el. A Védőnői Szolgálat ellátási területe jelenleg Celldömölk mellett Mesteri, Mersevát, Kemeneskápolna és Köcsk településekre terjed ki. A feladatokat két védőnő látja el, akik így is túlterheltek, ezért a képviselőtestület nem támogatta a Nemeskocsi Önkormányzat kérelmét. Továbbra is számos Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlan vár eladásra, ezzel kapcsolatban több képviselői hozzászólás, vélemény látott napvilágot. A lakossági hulladékszállítással kapcsolatban Söptei Józsefné alpolgármester kért szót, aki elmondta, hogy év végén lejár a város és a HUKE Kft. közötti szerződés. Az új hulladéktörvény értelmében a városnak többségi tulajdonnal kell rendelkeznie, így a testület kezdeményezte a tárgyalások megkezdését a tulajdonostárssal egy 1%-os tulajdoni hányad megvásárlásáról. Hosszasan tárgyalták a képviselők különböző szervezetek ádventhez kapcsolódó közterület használati ügyét, majd zárt ülésen folytatták a további napirendi pontok megbeszélését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Helyi
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.