Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2012. Május 21. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Olasz helikoptereket vehet a honvédség

Olasz helikoptereket vehet a honvédség

A honvédelmi tárca szakemberei tárgyalnak a Magyar Honvédség rendszerben lévő orosz helikoptereinek felújításáról, használt amerikai helikopterek átvételéről, valamint új, korszerű gépek megvásárlásáról is.

Ha nem sikerül rövid távon korszerű katonai helikopterekkel ellátni a hadsereget, azzal a Magyar Honvédség készenlétét, az ország biztonságát veszélyeztetik – írja a Magyar Nemzet, mely úgy értesült, hogy a kormány lemondhat az Egyesült Államok hadserege által kiszuperált helikopterek átvételéről, mert ezek szállítása, alkatrészellátása, a kiképzés és a rendszerbe állítás mintegy 350 millió dollárba kerül.

Ha a kormány új helikopterek vásárlása mellett dönt, az olasz Finmeccanica csoport tulajdonában lévő AugustaWestland ajánlata lehet a befutó, mert húsz, teljesen új, korszerű AW–139-es katonai helikoptert értékesítenének Magyarországnak a használt amerikai forgószárnyasok áráért. Az olaszok ráadásul hajlanak a fizetési moratóriumra is, vagyis helikoptereikért évekig egy fillért sem kellene fizetni.

A Honvédelmi Minisztérium elismerte, hogy az elmúlt időszakban napirendre került a honvédség forgószárnyas képességének jövőbeni megújítása.

További részletek a Magyar Nemzet hétfői számában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.