Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2020. Szeptember 14. 13:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Online innovációs verseny indul a kiberbiztonság növeléséért

Online innovációs verseny indul a kiberbiztonság növeléséért

Online innovációs versenyt hirdetett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) a kiberbiztonság növeléséért - hangzott el az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Krasznay Csaba, az egyetem adjunktusa ismertette: a versenyzőknek 5-7 fős csoportokban kell megoldást keresniük az egészségügy, autonóm önvezető járművek, közigazgatás, hon- és rendvédelem területén jelenlévő biztonsági problémákra. A verseny végén a csoportoknak prezentációt kell tartaniuk a szakértőkből álló zsűrinek, a legjobb megoldásoknak pedig segítenek befektetőket találni, és a termékeket piacra juttatni - mondta.

Hozzátette: a felhívás nemcsak informatikusoknak szól, bárki jelentkezhet, akit érdekel a kiberbiztonság.

A versenyre jelentkezni a www.ludevent.uni-nke.hu honlapon lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.