Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől

- közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára kedden feltöltött videóban.

A kormányfő annak apropóján tette közzé a nyilatkozatát, hogy kedden maga is kézhez kapta a szavazóívet, vagyis "gőzerővel zajlik a Voks 2025".

"Arra kérek mindenkit, éljen a véleménynyilvánító szavazás lehetőségével, mert egy olyan ügyben kérjük az emberek véleményét, amely évtizedekre meghatározza Magyarország sorsát" - fogalmazott.

A politikus kijelentette, hogy Ukrajna uniós csatlakozása óriási kockázatokkal jár. Veszélyezteti a magyarországi cégek működését, tönkreteszi a mezőgazdaságunkat, veszélybe sodorja a magyarországi munkahelyeket, sőt még a nyugdíjakat is.

"Közben ellenfeleink a brüsszeli bürokraták és hazai megbízottjaik mindent elkövetnek, hogy átnyomják Ukrajna európai uniós csatlakozását. A tét az, meg tudjuk-e ezt akadályozni és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől" - mondta.
"Magyarország sorsáról csak a magyar emberek dönthetnek, várjuk az ön véleményét is" - zárta nyilatkozatát Orbán Viktor.

A videónyilatkozat alatt az a szöveg olvasható, hogy "a Brüsszel-Tisza paktummal benyomnák Ukrajnát az Európai Unióba. Ne hagyjuk, hogy a magyarok feje felett döntsenek! Mondja el Ön is a véleményét! Elindult a Voks 2025".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága