Hírek
2025. Március 18. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.
A tárgyalás során áttekintették a német vállalat magyarországi beruházásait. A kecskeméti gyár a Mercedes-Benz Csoport második legnagyobb európai autógyárává nőtte ki magát: közel 5000 embert foglalkoztat hazánkban.
A jelenleg is zajló kecskeméti bővítésnek köszönhetően a cég 2026-ra 3000 új munkahelyet hoz létre, és megduplázza, évi 400 ezer gépjárműre emeli gyártókapacitását.
A beruházás jelentősen hozzájárul a magyar autógyártó kapacitás bővítéséhez.
A miniszterelnök és a Mercedes-Benz igazgatótanácsának elnöke egyeztettek továbbá a globális kereskedelmi helyzetről, és az Európai Unió versenyképességének megerősítéséről is. - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.