Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2024. Június 26. 07:43, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: Közép-Európa legsikeresebb légikikötőjévé fejlesztjük a Liszt Ferenc Repülőteret

Orbán Viktor: Közép-Európa legsikeresebb légikikötőjévé fejlesztjük a Liszt Ferenc Repülőteret

Párizsban megbeszélést folytatott Orbán Viktor miniszterelnök és Nicolas Notebaert, a Vinci Concessions vezérigazgatója - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke kedden.

2024. június 6-án a magyar állam a Vinci Airports közreműködésével megvásárolta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport (BA) Zrt-t.

A párizsi tárgyaláson a felek áttekintették a budapesti repülőtér fejlesztési terveit. A következő tíz évben több mint egymilliárd eurónyi beruházás valósul meg a reptéren, ami magában foglalja egy új terminál építését is. A Vinci vállalta, hogy üzemeltetőként Közép-Európa legsikeresebb légikikötőjévé fejleszti a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret - olvasható a sajtófőnök közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.