Hírek
2021. November 15. 09:49, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Őrizetbe vettek három embert Liverpoolban egy autóban történt robbanás után
Őrizetbe vettek vasárnap este Liverpoolban három embert, miután egy helyi kórház parkolójában felrobbant egy autó. A detonációban egy ember meghalt, egy másik megsérült.
A rendőrség nem nyilvánította terrorcselekménynek az incidenst, de a vizsgálatot a hasonló esetekben bevett gyakorlatnak megfelelően a terrorelhárításra szakosodott országos rendőri szolgálat irányítja.
A szolgálat vasárnap este bejelentette, hogy az északnyugat-angliai nagyvárosban őrizetbe vett egy 29, egy 26 és egy 21 éves férfit az incidenssel összefüggésben.
Az autó a helyszíni beszámolók szerint egy taxi volt, amely megállt a liverpooli nőgyógyászati klinika parkolójában, és a robbanás nem sokkal ezután következett be.
A gépkocsi utasa a helyszínen meghalt, a sofőr megsérült; a rendőrségi tájékoztatás szerint az ő állapota stabil.
A rendőrség az esetről kiadott közleményében úgy fogalmazott, hogy egyelőre nyitott kérdésként kezeli a robbanás okát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
2026. Július 08. 14:00, szerda | Külföld
Robert Fico: ha megújul az egyeztetés a V4-en belül, a csoport ismét tiszteletet vívhat ki az EU-ban
2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
