Hírek
2013. Június 06. 08:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Péntektől miénk a víz
Késve, pénteken érkezik meg hazánkba az árhullám – jelentette ki Orbán Viktor reggeli sajtótájékoztatóján.
A miniszterelnök felhívta rá a figyelmet, hogy az emberek működjenek együtt a hatóságokkal, amennyiben kitelepítésre kerülne sor. A kormány garantálja a hátrahagyott értékek biztonságát – tette hozzá.
– A miniszterelnök kedd déltől rendelt el veszélyhelyzetet: az intézkedés Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megye egészét, valamint Pest megye és a főváros egyes területeit érinti.
– Kedd estétől zárva van a budai és a pesti alsó rakpart is.
– Szerdától él a „Nemzeti Összefogás Számlaszáma”: a 11711711-22222222-es (OTP) számlaszámra várják a pénzbeli adományokat.
– A Facebookon megalakult az Árvíz 2013 összefogás önkéntescsoport, ahol várják a segítők jelentkezését, és friss információkkal is szolgálnak.
– Orbán Viktor szerdán személyesen irányította az árvízi védekezést a komáromi térségben. A miniszterelnök csütörtök reggel 8 órától sajtótájékoztatón értékeli a tapasztalatokat.
– Azok, akik az árvíz idején lopnak, akár tíz éves börtönbüntetésre is számíthatnak.
– Szerdán, a koraesti órákban mintegy 40 embert kellett kitelepíteni Esztergomban a Prímás-szigetről. Pest megyében eddig 241 embert telepítettek ki, 20 településen védekeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
