Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. December 16. 16:00, szerda | Kék hírek
Forrás: mti

Pénzmosás gyanúja miatt őrizetbe vettek egy férfit

Pénzmosás gyanúja miatt őrizetbe vettek egy férfit

Több mint 300 millió forintos pénzmosás és közokirat-hamisítás gyanúja miatt őrizetbe vettek egy férfit a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerda reggel a police.hu oldalon.

A tájékoztatás szerint november 30-án külföldön elkövetett csalásból származó 927 ezer eurót utaltak egy magyar bankszámlaszámra, amely kapcsán a brit hatóságok keresték meg a Budapesti Rendőr-főkapitányságot.

A pénz útját követve a BRFK IX. kerületi rendőrkapitányságának nyomozói rövid idő alatt eljutottak a számlát nyitó magyar nőig, a pénz azonban addigra már hongkongi számlákra került.

"A rendelkezésre álló adatok szerint a nőt egy magyar férfi szervezte be ismerőse, Sz. Ferenc kérésére. A kifejezetten bűncselekményből származó pénz eltüntetésére nyitott számla az asszony nevén volt, de azt Sz. Ferenc kezelte" - írták a közleményben.

A BRFK közlése szerint a 42 éves budapesti férfit a pénzmosás és közokirat-hamisítás miatt folytatott eljárás keretében a ferencvárosi rendőrök őrizetbe vették. A közvetítő férfit és a számlát nyitó nőt szintén gyanúsítottként hallgatták ki, ők szabadlábon védekezhetnek.

A csalás ügyében a külföldi hatóság folytatja az eljárást - írta a rendőrség.

Címkék: őrizet, pénzmosás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.