Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2019. Május 06. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Politológus: Trump fel szeretné értékelni Magyarországot

Politológus: Trump fel szeretné értékelni Magyarországot

Kiszelly Zoltán politológus szerint Donald Trump amerikai elnök fel szeretné értékelni Magyarországot és Orbán Viktor miniszterelnök politikáját az európai parlamenti (EP-) választások előtt a május 13-i találkozóval.

A XXI. Század Intézet regionális igazgatója vasárnap az M1 aktuális csatornán azt mondta: ennek egyik oka, hogy a magyar politika olyan megoldásokat - határkerítés, családtámogatások - kínál, amelyek beváltak, a másik pedig, hogy Donald Trump és Orbán Viktor hasonlóan vélekedik bizonyos kérdésekben.

Mindketten politikai megoldásokat keresnek, nem akarják, hogy NGO-k vagy nemzetközi szervezetek mondják meg, mi történjen a világpolitikában, országaikban kikkel éljenek együtt és milyen szabályokat hozzanak. A migrációt mindketten komoly veszélynek látják saját nemzetük jóléte és gyarapodása szempontjából, közös pont továbbá a terrorizmus elleni harc is - sorolta Kiszelly Zoltán.

Kitért arra is: Donald Trump és Orbán Viktor május 13-i találkozóján fegyvervásárlásról is szó lehet, Magyarország ugyanis a legmodernebb megvásárolható fegyverekben érdekelt védelme biztosításáért és a NATO-n belüli nagyobb szerepvállalásáért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.