Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2011. Augusztus 26. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Rabszolgatartás a Tescónál

Rabszolgatartás a Tescónál

A Tescónál újabb munkajogi szabálytalanságokat állapított meg az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF), amely a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete bejelentése alapján folytatott vizsgálatot

Írja a Magyar Nemzet. Az érdekképviselet már régóta hangoztatja, hogy a multinacionális vállalatnál legalább tíz-tizenöt százalékos munkaerőhiány van az extraprofit kitermelése érdekében.

Az OMMF helyszíni vizsgálata során megállapította, a Tesco áruházakban a napi munkaidő felső korlátját megsértő 16 órás munkavégzés folyik, és annak ellenére, hogy az úgynevezett három műszakos munkarend nem valósul meg, a dolgozókat rendes munkaidőben szombat-vasárnapra is beosztják. A Tesco vizsgált áruházaiban az OMMF szerint megsértik a munkabér védelméről szóló jogszabályokat, így például nem fizetik ki a pénztárosoknak a garantált bérminimumot, a túlórákért járó díjakat, de határidőn túl fizették ki a rendes munkabéreket is. A multinacionális vállalatnál mindemellett rendszeresen megsértik a munkaidő-beosztással kapcsolatos előírásokat, így a dolgozók csak pár nappal korábban ismerhetik meg a heti munkarendjüket – állapította meg az OMMF, amely későbbre ígért tájékoztatást az elkövetett szabálytalanságok leendő következményeiről. (da)

Címkék: tesco

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.