Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2017. December 29. 12:42, péntek | Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:

Rakétákat lőttek ki a Gázai övezetből Izraelre

Rakétákat lőttek ki a Gázai övezetből Izraelre

Három rakétát lőttek ki a Gázai övezetből a szomszédos izraeli területekre péntek délelőtt. Az egyik becsapódott, kettőt viszont elfogott a Vaskupola izraeli légvédelmi rendszer

- jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet. A Gázából indított három rakétából kettőt kilőttek a levegőben a Vaskupola rakétái, de az egyik palesztin rakéta belecsapódott egy épületbe, anyagi károkat okozva.

Az incidens idején éppen emlékünnepséget tartottak az egyik Gáza melletti településen Oron Shaul, a legutóbbi gázai háborúban elesett egyik katona emlékére, aki ezen a napon lett volna 24 éves.

A szabadtéren rendezett megemlékezésen jelen volt az izraeli hadsereg számos főtisztje és több vezető politikus, köztük Avi Gabai, a Munkapárt elnöke. A résztvevők a riasztás hallatán fedezéket kerestek, vagy a földön fekve próbálták védeni magukat.

Donald Trump amerikai elnök Jeruzsálemet Izrael fővárosának elismerő december 6-i kijelentése óta harminc rakétát lőttek ki Izraelre Gázából, felük még az övezetben ért földet. A rakétatámadásokra az izraeli hadsereg ellencsapásokkal válaszolt.

Címkék: gáza, izrael, rakéta

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld

Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról

Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.