Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2020. Január 07. 10:28, kedd | Belföld
Forrás: mti

Rakodógép gázolt halálra egy nőt egy ajkai üzemben

Rakodógép gázolt halálra egy nőt egy ajkai üzemben

Halálra gázolt egy rakodógép egy nőt kedd reggel egy ajkai üzem területén - közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság a honlapján.

A Bakonyi Erőmű Zrt. az MTI-vel arról tájékoztatta: a cég saját hatáskörben is teljes körűen kivizsgálja a baleset körülményeit a hasonló esetek megelőzése érdekében.
A rakodógép tolatás közben ütötte el a mögötte dolgozó 53 éves alkalmazottat, aki a baleset következtében a helyszínen életét vesztette.

A baleset körülményeit az ajkai rendőrkapitányság vizsgálja.

Az ajkai erőművet üzemeltető Bakonyi Erőmű Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a baleset a létesítmény udvarán, a tüzelőanyag-tároló területén történt, az érintettek a cég két alvállalkozójának munkatársai.

Hozzátették, a történtekről haladéktalanul tájékoztatták a megyei rendőr-főkapitányságot és a megyei kormányhivatal munkavédelmi felügyelőségét, amelyek munkatársai azonnal kivonultak a helyszínre és megkezdték a baleset körülményeinek teljes körű kivizsgálását. Az erőmű mindenben együttműködik a hatóságokkal az eset tisztázása érdekében.

A Bakonyi Erőmű Zrt. vezetősége őszinte részvétét fejezi ki az elhunyt munkatárs családjának – áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet