Hírek
2022. Július 08. 09:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Rekord alacsony a Tisza vízállása Szolnoknál
Rekordalacsony a Tisza vízállása Szolnoknál - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendszeres mérések kezdete, a 19. század közepe óta nem volt olyan alacsony a Tisza vízállása Szolnoknál, mint csütörtökön: mínusz 280 centiméteres vízállást mértek. Szolnoknál az eddigi legkisebb vízállást 2003. augusztus 21-én mérték, mínusz 279 centimétert.
Az OVF kiemelte: a Tisza vízgyűjtőjén hónapok óta tapasztalt csapadékhiány következménye "már szembetűnő". A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖTIVIZIG) a Kiskörei Vízlépcsőnél alvízi mínusz 320 centiméteres vízszinttartásra tért át annak érdekében, hogy a Szolnokon és a környező településeken élő, mintegy 100 ezer ember ivóvízellátásáról gondoskodó Szolnoki Felszíni Vízmű zavartalan működéséhez szükséges minimális vízszintet biztosítani tudja - ismertették.
A folyók alacsony vízhozama ellenére a mezőgazdasági célú vízszolgáltatás egyelőre zavartalan a Tisza mentén, köszönhetően a Kiskörei Vízlépcső felett, a Tisza-tóban előrelátóan betárolt vízkészletnek - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
