Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2011. Szeptember 22. 14:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Rossz hír a gyorskölcsönt nyújtó cégeknek: korlátoznák a hiteldíjmutatót

Rossz hír a gyorskölcsönt nyújtó cégeknek: korlátoznák a hiteldíjmutatót

A Világgazdaság azt írja, hogy eltűnhetnek a piacról a rövid futamidejű és kis összegű hitelek a kormány „országmentő” terve nyomán.

Mint ismert a kormány úgy módosítaná a törvényeket, hogy azok megtiltsák és büntessék a 30 százaléknál magasabb teljes hiteldíjmutató melletti kölcsönök nyújtását. A kabinet ezzel az uzsorásokat üldözné, de nehéz helyzetbe hozza a gyorskölcsönöket nyújtó cégeket és hitelintézeteket is. A személyi kölcsönök, az áruvásárlási hitelek, valamint a folyószámlákhoz és kapcsolódó hitelkeretek jelentős részének hiteldíjmutatója ugyanis 30 százalék feletti. A magas költségeket ezeknél a hiteleknél a rövid futamidő, a jelentős kockázat és a piaci verseny alacsony mértéke indokolja.

Több hátrányos következménye is lehet a teljes hiteldíjmutató korlátozásának – közölte lappal a gyorskölcsönöket nyújtó Provident Pénzügyi Zrt. A társaság szerint egy ilyen intézkedés akadályozhatja vagy teljesen ellehetetlenítheti a kis összegű, rövid futamidejű, fedezetlen személyi hitelek, áruhitelek, hitelkártyák gazdaságos működtetését. Szerintük a lépés a háztartásokat magasabb összegű, hosszabb futamidejű, főként jelzálog-fedezetű hitelek felvételére ösztönzi, ami könnyen adósságspirált okozhat.

A személyi kölcsönök nyújtására szakosodott Cofidis vezetője azt mondta a lapnak, hogy várhatóan termékkínálatuk módosításával reagálnak majd a jogszabályok módosítására. A társaság kölcsöneinek teljes hiteldíjmutatója azonban 30 százalék körül alakul, így azok átalakításával könnyebben a tervezett határszint alá csökkenthető a mutató.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.