Hírek
2017. December 11. 07:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére

Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére, december 1-jén 27 666 beteg várt műtétre a kórházakban, 445-tel kevesebb, mint egy hónappal korábban - írja a Világgazdaság hétfőn.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint az idei várólista júniusban volt a leghosszabb, 28 816 név szerepelt rajta.
Az év egészében minden harmadik beteg szürkehályog-műtétre várt, ilyen beavatkozásra legkevesebbet a Budai Irgalmasrendi Kórházban, a legtöbbet a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban kell várni.
Sok beteg a hosszú várólisták miatt magánorvoshoz fordul, akiknél a becslések szerint az idén 904 milliárd forintot költöttek el - olvasható a lapban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.