Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2021. Május 23. 18:07, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok

Segítséggel buktak le a csalók

Segítséggel buktak le a csalók

Bejelentések alapján leplezte le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a tűzifacsalókat.

Több állampolgári bejelentés alapján indított „forró nyomon” telefonos próbavásárlást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az akció eredményre vezetett, illetve hozzájárult a tűzifával illegálisan üzérkedők leleplezéséhez. Az újabb visszaélések elkerülése érdekében a vásárlókra veszélyes adatokat természetesen haladéktalanul közzéteszi a hivatal, valamint továbbra is kéri a lakosság támogató együttműködését, elővigyázatos hozzáállását a tűzifacsalókkal szembeni küzdelemben.

A Nébih több lakossági bejelentést kapott egy közösségi oldali hirdetés kapcsán, amelyben a hirdető tűzifa-végkiárusítást ajánlott az érdeklődők figyelmébe, mégpedig rendkívül kedvező áron, Magyarország egész területére. Az irreálisan csalogató ajánlat kapcsán különösen gyanúsnak találták a bejelentők, hogy a hirdető azonnali előreutalást kért arra hivatkozva, hogy az irodájukat éppen felújítják, de így is szeretnék a megrendeléseket soron kívül teljesíteni.

A jelzések alapján a Nébih erdészeti felügyelője szintén leadta telefonos megrendelését és hamarosan meg is kapta a számlaszámot sms-ben, amire utalnia kellett volna a pünkösd hétfői szállítás érdekében.

„A csalók nagyon kedvesek voltak, eljátszották, hogy a rendelés minden adatát felveszik, minden kérdésre türelmesen és kedvesen válaszoltak. A bizalom erősítése érdekében Hegyi Balázs nagyon kedves hangú „felesége” Tóth Laura nem sokkal a megrendelés után vissza is hívta az erdőfelügyelőt. Miután a kolléga azonosította magát, a hívást megszakították és többé nem voltak elérhetőek” – olvasható a Nébih közleményében.

A hivatal felhívja a lakosság figyelmét, hogy a +36-20-492-0492 telefonszámon, a 11600006-00000000-95177458 számlaszám megadásával csalók hirdetnek akciós tűzifát, ezt a szolgáltatást semmiképpen ne vegyék igénybe!

A Nébih a próbavásárlások során birtokába jutott adatok és információk alapján a szükséges intézkedéseket megteszi, egyúttal köszöni a bejelentőknek, hogy elősegítették mások megkárosításának megelőzését.

Címkék: csaló, tűzifa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.