Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. Március 08. 15:01, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sokat változtak az otthoni szerepek

Sokat változtak az otthoni szerepek

Sokat változtak az otthoni szerepek, a fiatal édesapák is egyre jobban szeretnék kivenni részüket a gyermekgondozásból - mondta a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom alelnöke az M1 vasárnap délelőtti műsorában.

Ujvári Enikő hangsúlyozta: egyre több férfi szeretne aktív édesapaként jelen lenni a családban. Ezt azért is hasznosnak nevezte, mert azok a gyermekek, akiknek jó kapcsolatuk van édesapjukkal, sokkal védettebbek később a rossz befolyásokkal szemben és jobbak a tanulmányi eredményeik is. Ha pedig az édesapák segítenek az otthoni teendőkben, a nők is sokkal sikeresebben tudnak visszaintegrálódni a munka világába - tette hozzá.

Rámutatott: a munka és a család sikeres menedzselését segíti, hogy nem minden feladat az édesanyára hárul, hanem a férfiak is egyre többet átvállalnak. Emellett munkáltatók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az emberközpontú, családbarát működésre, a jogalkotók pedig számos intézkedéssel - például azzal, hogy az édesapák vagy a nagyszülők is otthon maradhatnak a gyermekkel - segítik a családokat.

Ujvári Enikő kiemelte: a munkába visszatérésnél a munkáltatók és a munkavállalók szerint is a fokozatosság, a rugalmasság a legfontosabb, és mindkét fél kiemelte a gyermekgondozási idő alatti folyamatos kapcsolattartás jelentőségét.

Címkék: család, férfi, , otthon, szerep

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:27, hétfő | Életmód

AM: feltárulnak Magyarország természeti értékei a Nemzeti Parkok Hetén

Magyarország természeti kincsei újra várják a felfedezőket, országszerte elindul a Magyar Nemzeti Parkok Hete, a legnagyobb ökoturisztikai rendezvénysorozat belföldön - közölte az MTI-vel szombaton az Agrárminisztérium (AM).

2025. Május 18. 08:25, vasárnap | Életmód

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen, az 59. Nemzetközi Mengyelejev Diákolimpián

2025. Május 15. 07:12, csütörtök | Életmód

A KFT és Laár András 44 év után külön utakon folytatja

Külön utakon folytatja a KFT zenekar és dalszerző frontembere, Laár András. Az együttes megmaradt három tagja folytatja a koncertezést, új műsorukhoz állandó tagként csatlakozik Nedvig Balambér.