Hírek
2012. Február 25. 22:02, szombat |
Helyi
Forrás: Cságoly Szilvia
Soros ülés és közmeghallgatás a városházán

Soros ülését tartotta városunk képviselőtestülete 2012. február 22-én délután. A folyó ügyek megtárgyalása mellett 16 órától közmeghallgatásra várták a lakosságot Celldömölk 2012. évi pénzügyi tervezetével kapcsolatosan.
A képviselőtestületi ülés elején Fehér László polgármester köszöntötte a megjelenteket, majd beszámolt a két ülés között történtekről. Egy-egy képviselői köszönetnyilvánítás és hozzászólás után a testület rátért a napirendi pontok megtárgyalására, melyek között szó esett a Kemenesaljai Egyesített Kórház Intaházai Telephelyének átadásáról, önkormányzati tulajdonú ingatlanok bérleti díjáról, valamint számos kérelemről.
Czupor Attila, az egyházi iskola igazgatója és Kirner Antal Zoltán plébános közös kéréssel fordult a testülethez, miszerint egy osztály elhelyezését nem tudják megoldani, ebben kérik a város segítségét. A témához Söptei Józsefné alpolgármester, valamint több képviselő is hozzászólt, végül úgy döntött a testület, hogy eleget tesz az igazgatói kérésnek.
Farkas Gábor jegyző két dologról tájékoztatta a jelenlévőket. Elsőként az intézményi térítési díjak módosításáról, valamint egy törvényi módosítás miatt a bölcsődei gondozási díj bevezetéséről kellett döntenie a testületnek. Az önkormányzati határozat szerint tehát 2012. március 1-től a térítési díjak a következőképpen alakulnak: az óvodai egész napos étkezés bruttó 376 Ft, az általános iskolás egész napos bruttó 414 Ft, középiskolai ebéd 297 Ft-ba kerülnek egy napra. A bölcsődei gondozási díj napi 125 Ft lesz, erre jön az étkezés, mely 357 Ft, így összesen napi 482 Ft-ba kerül majd a bölcsődei ellátás.
Hosszasan vitatták a képviselők a megújult Szentháromság térre tervezett pavilonok ügyét, majd döntöttek egyéb folyó ügyekről. A képviselőtestületi ülés 16 órakor közmeghallgatással folytatódott, melynek témája a város 2012. évi pénzügyi tervezete volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:35, hétfő | Életmód
Soltész Miklós: hamarosan új program indul a falusi templomok felújítására
Hamarosan új templomfelújítási programot írnak ki, amely az ötezernél kevesebb lakosú falvakat érintheti