Hírek
2018. Április 10. 09:47, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Sorozatban tört be mindenhova a dél-balatoni oldalon a 61 éves férfi

Mintegy félszáz ingatlanba tört be egy férfi a Balaton déli partján tavaly, a siófoki ügyészség nagyobb értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás és más bűncselekmények miatt emelt vádat ellene
- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség kedden az MTI-t. Azt írták: a 61 éves hajléktalan Balatonszárszó és Balatonföldvár térségében 2017 júniusa és novembere között készpénzt, élelmiszert, könnyen mozdítható és értékesíthető műszaki cikkeket zsákmányolt, esetenként 300 forint és 807 ezer forint közötti értékben. Lemezszekrény felfeszítésével megpróbálta elvinni egy panzió 800 ezer forintos bevételét is, de nem járt sikerrel.
Előfordult, hogy a férfi napokra, volt, hogy két hétre önkényesen elfoglalt épületeket, amelyeket a korábbi bűncselekményekből megszerzett áruk raktározására is használt - tették hozzá.
Az ügyészség börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta a bíróságnak a korábban már büntetett, előzetes letartóztatásban lévő férfival szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.