Hírek
2012. Március 09. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejttel a szervkilökődés ellen
Őssejt segítségével a kutatók olyan új módszert találtak ki, amivel megakadályozható, hogy a szervezet kilökje a beültetett szervet, mégpedig úgy, hogy becsapják az immunrendszert.
Az amerikai kutatók elsődleges klinikai tesztjei sikeresnek bizonyultak – írja a BBC.
A kutatók ezzel új utakat nyitnak a transzplantáció területén, ugyanis a szervátültetések egyik legismertebb rizikója a kilökődés, vagyis amikor a szervezet nem fogadja be az idegen szervet, arra „behatolóként” tekint, ezért támadást indít ellene.
Az új eljárással a kutatók nyolc veseátültetett pácienst kezeltek. A módszer lényege, hogy a páciens immunrendszerének befogadóképességét még a szervátültetés előtt csökkentik, majd ezt követően a donortól származó csontvelő őssejtet ültetnek be a szervezetbe. Így olyan immunsejtek alakulnak ki a páciens szervezetében, mint a donoré, ezért csökken a kilökődés kockázata.
A nyolc beteg közül ötnek már a műtétet követő egy éven túl nincs szüksége kilökődésgátló gyógyszerre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
