Hírek
2016. Január 22. 15:58, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI Fotó: Mihádák Zoltán
Szabadlábra helyezik Lagzi Lajcsit
A Budapest Környéki Törvényszék pénteken úgy döntött, nem hosszabbítja meg Galambos Lajos és egyik társa előzetes letartóztatását - tájékoztatta a törvényszék közleményben az MTI-t.
A Lagzi Lajcsi néven ismert zenész vasárnap térhet haza. A Budaörsi Járásbíróság arra hivatkozva utasította el a meghosszabbítást célzó ügyészi indítványt, hogy már nem kell tartani a bizonyítás meghiúsításától és a bűnismétléstől.
A közlés szerint G. Lajos és Cs. Csaba gyanúsítottak ellen a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság nyomoz vesztegetés és lopás bűntette miatt.
A bíróság megállapította, hogy az előzetes letartóztatás általános oka jelenleg is fennáll, de a kényszerintézkedés elrendelésének és meghosszabbításának alapját képező különös okai már nem.
A Budaörsi Járásbíróság szeptember 24-én rendelte el a zenész és két társa előzetes letartóztatását, akiket vesztegetés és lopás bűntettének megalapozott gyanúja miatt vett őrizetbe a rendőrség.
Az ügy egyik gyanúsítottjának előzetes letartóztatását még tavaly október 2-án megszüntette a törvényszék.
Az ügyészség korábban azt közölte, hogy a gyanú szerint egy mocsai lakóházban és egy tatai apartmanparkban éveken át méretlenül vételezték az áramot, a vizet és a gázt, majd megvesztegették az ellenőröket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. Május 25. 08:31, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a V4 országok célja a fenntartható vasúti közlekedés megteremtése
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
