Hírek
2025. Február 25. 07:51, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: 2026 elején pénz áll a házhoz!
A 2026. januári illetményükkel hat havi fegyverpénzt kapnak a fegyveres testületek tagjai, így a Magyar Honvédségben szolgáló katonák is - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebookra hétfőn feltöltött videónyilatkozatában.
"Beszéljünk a pénzről. Most jövök a parlamentből, pénz áll a házhoz. Miniszterelnök úr megerősítette, hogy 2026. januári illetményével a fegyveres erők, és így a katonáink természetesen megkapják a hat havi fegyverpénzüket" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Hangsúlyozta, hogy nem csak ezt az ígéretüket tartják be. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy 2022-ben és 2024-ben, ígéretüknek megfelelően, egyaránt kétszámjegyű százalékkal emelték a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítők illetményét.
"Tisztelet és megbecsülés a magyar katonának. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát" - zárta nyilatkozatát a politikus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
