Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2011. December 03. 12:03, szombat | Helyi
Forrás: www.vasnepe.hu

Szállodát és kempinget építenek Celldömölkön

Szállodát és kempinget építenek Celldömölkön

Előbb a leendő kemping, aztán a szálloda alapkövét helyezték el péntek délelőtt a celldömölki Vulkán-fürdőnél.


A szálloda-, illetve kempingépítés kétszer másfél milliárd forintos beruházást jelent: a Jufa Ungarn Kft. EU-támogatással sikeres pályázatok révén, a Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával, a városi önkormányzat hozzájárulásával készül a terveket megvalósítani.

A kft. a szálloda- és kempingépítés céljára földterületet szándékozik vásárolni a várostól, az előszerződést már megkötötték. Szó van arról is, hogy a föld árának bizonyos hányadát az önkormányzat a fürdő fejlesztésére fordítaná.

Minderről azonban csak december 8-a után születik döntés: a regionális fejlesztési tanács várhatóan akkor hirdeti ki annak a pályázatnak az eredményét, amelyet a Jufa magának a fürdőnek a kibővítésére, felszereltségének, kínálatának szélesítésére nyújtott be.

Pénteken mindenesetre elhelyezték a kemping és a szálloda alapkövét a tervezett építkezések helyszínén.

Címkék: Celldömölk, JUFA

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:31, szerda | Bulvár

Csütörtökön kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című háborús akciófilm

Csütörtöktől kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című háborús akciófilm, amelynek werkfilmje szerdán 21 órakor debütál a közmédia Duna csatornáján.

2025. November 19. 07:31, szerda | Életmód

Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája

Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája kedden az MTI-vel.