Hírek
2022. Augusztus 03. 11:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Szijjártó: az egész világon érezteti drámai hatását a háború
Az ukrajnai háború az egész világon érezteti a drámai hatását - közölte a külgazdasági és külügyminiszter kedden a közösségi oldalán.
Szijjártó Péter bejegyzésében úgy fogalmazott: a háború és a szankciók nyomán rendkívüli világgazdasági kihívásokkal szembesülünk, az energiaellátás biztonságát érő kihívásokról már nem is beszélve.
Világszerte mennek fel az árak, szakadnak meg az ellátási láncok és válik bizonytalanná az eddig megingathatatlannak hitt energiaellátás - írta.
Hozzátette: New Yorkban - ahol az Atomsorompó Szerződés Felülvizsgálati Konferenciáján vett részt - egyetértett Ajmán Szafadi jordániai külügyminiszterrel abban, hogy a következmények a háború idejének kitolódásával még a mostaninál is jóval drámaibbak lesznek, így a legrosszabb még mindig előttünk van.
Egyetértettek abban is, hogy a nemzetközi törekvéseknek most már végre kizárólag a mielőbbi béketeremtést kéne célozniuk, és tartózkodni kellene a háborút meghosszabbító, annak következményeit súlyosbító lépésektől - emelte ki Szijjártó Péter.
Jelezte: a két külügyminiszter abban is egyetértett, hogy a kommunikációs csatornák elvágása végzetes hiba volna, az ugyanis teljesen ellehetetlenítené a békéről szóló tárgyalásokat. Márpedig tisztában kell leni azzal, hogy minden háború tárgyalásokkal ér véget - hívta fel a figyelmet a tárcavezető.
Szijjártó Péter mindezek alapján megerősítette a magyar pozíciót: azonnali tűzszünetre és a béketárgyalások haladéktalan megkezdésére van szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
