Hírek
2021. Április 22. 17:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Társkereső oldalon csalt ki pénzt
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt vádat emelt a Bajai Járási Ügyészség egy kecskeméti nő ellen, aki internetes társkereső oldalon hat férfitól összesen 1,7 millió forintot csalt ki.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség csütörtöki közleménye szerint a nő röviddel egy korábbi, szintén csalás miatti börtönbüntetéséből szabadulva, 2016 decembere és 2017 márciusa között internetes társkereső oldalon hat férfival ismerkedett meg. A munkahellyel és jövedelemmel nem rendelkező, anyagi gondokkal küzdő vádlott hamarosan a sértettek bizalmába férkőzött, anélkül, hogy személyesen találkoztak volna.
Az interneten folytatott beszélgetések során az egyiküknek valótlanul azt állította, hogy jelzálogkölcsönt intéz az ingatlanára, és - banki ügyintézésre, földhivatali bejegyzésre, ügyvédi költségre, sőt még rendőrségi bírságra is hivatkozva - apránként több mint 1,2 millió forintot csalt ki tőle.
Másik áldozatával néhány beszélgetés után közölte, hogy a férjét az ingatlanukból ki szeretné vásárolni, ezért előtörlesztésre, biztosításra, közjegyzőre, értékbecslésre 335 ezer forintot kért kölcsön.
Volt, akitől egyheti ismeretség után vízvezetékcserére, egy másik férfitól pedig gyógyszerre és gyermeke születésnapi ajándékára kért pénzt.
A vádlott a kicsalt, bankszámlájára átutalt összegeket felélte és tartozásait a sértettek többszöri kérése ellenére nem fizette vissza.
A jelenleg egy korábbi jogerős börtönbüntetését töltő nő ügyében a Bajai Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
