Hírek
2011. Július 01. 07:13, péntek |
Külföld
Forrás: HírTV
Tízezer iskolát érint a megmozdulás

Tízezer iskolát érint a brit oktatási alkalmazottak sztrájkja: ez a brit iskolák több mint kétharmada. Nagy-Britanniában félmillió tanár tiltakozik a kormány nyugdíjreformja miatt, amely több munkaévet és kisebb juttatásokat irányoz el
A sztrájk miatt sok iskolát teljesen, és legalább ugyanannyit részlegesen be kellett zárni. Londonban a tanárok a város központjába vonultak, de a sztrájk hatalmas méreteket öltött Liverpoolban is, ahol a szakszervezetek állítása szerint csak öt iskola nem csatlakozott a munkabeszüntetéshez.
Több kikötő és repülőtér személyzete is sztrájkba lépett, ezért a közlekedésben is tapaszthatók fennakadások. A brit miniszterelnök szóvivője „szükségtelennek és elhamarkodottnak” nevezte a megmozdulást, amely a legnagyobb a jelenlegi koalíció hatalomra kerülése óta. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.