Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. Január 23. 16:03, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tízezer migránst Nagy-Britanniába juttató embercsempészeket fogtak el

Tízezer migránst Nagy-Britanniába juttató embercsempészeket fogtak el

Franciaországban és Hollandiában előállították egy nemzetközi embercsempész-hálózat 23 tagját, akiket legalább 10 ezer migráns Nagy-Britanniába juttatásával vádolnak

– közölte az Európai Unió rendőri együttműködést koordináló szervezete, az Europol csütörtökön.

A hágai központú uniós szervezet tájékoztatása szerint a francia és a holland hatóságok szakembereinek bevonásával végzett művelet keretében előállított bűnözők a gyanú szerint legalább 70 millió euró (mintegy 23,1 milliárd forint) nyereségre tettek szert.

Az előállított embercsempészek főként afgán, szíriai, iraki és iráni migránsoknak szervezték meg az illegális határátkeléseket a nyugat-franciaországi Le Mans és Poitiers városaiból Nagy-Britanniába.

A bevándorlókat életveszélyes körülmények között, hűtőkocsikba zárva rejtették el, amelyeket komppal vagy a kontinenst a szigetországgal összekötő tenger alatti vonattal juttattak át a La Manche csatornán. Minden teherautóba 20 bevándorlót zártak, akik fejenként 7 ezer eurót (mintegy 2,3 millió forint) fizettek az átkelésért.

A vizsgálat során végzett házkutatások alkalmával a hatóságok fegyvereket és autókat foglaltak le. Felderítették továbbá, hogy a megszerzett pénzt illegális bankrendszeren keresztül Hollandiában tárolták. A rendőrségi művelet során megtalált, még utazásra váró migránsokat biztonságos helyre szállították.

A Nagy-Britanniába tartó, a La Manche csatornán átvezető migrációs útvonal felszámolására azt követen helyeztek még nagyobb hangsúlyt a francia hatóságok és az Europol, hogy októberben 39 vietnami holtestét találták meg Angliában egy hűtőkamionba rejtve - derül ki a közleményből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -