Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2018. November 20. 17:15, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: elelmiszerbank.hu

Több mint 200 áruházban szervez gyűjtést az Élelmiszerbank

Több mint 200 áruházban szervez gyűjtést az Élelmiszerbank

Több mint 200 áruházban szervez Karácsonyi Adománygyűjtést a Magyar Élelmiszerbank péntektől vasárnapig.

Idén is megszervezi hagyományos karácsonyi adománygyűjtését a Magyar Élelmiszerbank, amely három napon keresztül várja a lakosság élelmiszeradományait országszerte mintegy 120 település több mint 200 áruházában – közölte a szervezet az MTI-vel.

Az akció lebonyolításában mintegy 5000 önkéntes vesz részt, akikhez ebben az évben a Centrál Színház művészei is csatlakoztak.

Az Élelmiszerbank akciójának célja, hogy minél több nélkülöző asztalára kerülhessen étel az ünnepek során. Ezért az Aldi, az Auchan, a Metro és a Tesco üzletláncokban, a kijelölt gyűjtőpontokon elsősorban alapvető tartós élelmiszereket, például cukrot, olajat, tésztát, konzervet, édességeket és bébiételeket várnak az adományozóktól.

Az akciókban összegyűjtött felajánlásokat a gyűjtések helyének közelében élő rászoruló családoknak juttatja el a szervezet még karácsony előtt.

Mint írják, tavaly mintegy 40 ezer csomagot tudtak összeállítani a 236 tonna összegyűjtött adományból.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.