Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2020. Április 29. 06:12, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 750 milliós kárt okozott egy olajjal kereskedő bűnszövetség

Több mint 750 milliós kárt okozott egy olajjal kereskedő bűnszövetség

Több mint 750 millió forint kárt okozott a költségvetésnek egy olajjal kereskedő bűnszövetség, amely mintegy 4,5 millió liter olajat adott el feketén Magyarországon - közölte a NAV sajtóreferense kedden az MTI-vel.

Barnáné Horváth Melinda közleménye szerint a két férfi irányította bűnszövetség a Lengyelországban vásárolt, Romániába szánt olajat jövedéki adó és áfafizetése nélkül adta el Magyarországon. Az üzletbe strómanok nevére íratott horvát, magyar és cseh cégeket is bevontak.

A fuvarokat egy szlovák sofőr intézte, a szállítmányokat Inárcson, Aszódon, Kartalon vagy Székesfehérváron rakták le, majd innen adták tovább. Vevőik a bázisolajat dízelüzemanyaggal működő autókhoz, kisteherautókhoz, mezőgazdasági gépekhez, szivattyúkhoz használták fel.

Az igazságügyi szakértő szerint az olaj minősége nem felelt meg a magyar szabvány szerinti üzemanyagnak.

A nyomozók és a pénzügyőrök az egyik orgazda furgonjában a nagy mennyiségű olaj mellett egy illegális, mobil üzemanyagtöltő-állomást is találtak tartályokkal, töltőpisztolyokkal, üzemanyag-számlálóval. A NAV munkatársai lefoglalták az elkövetőknél talált több mint huszonkétezer eurót, a teljes bázisolaj-szállítmányt, az átfejtéshez használt szivattyúkat, a kamiont, az orgazdák furgonjait, valamint további járműveket, ingatlanokat, bankszámlákat és bizonyítékokat.

A NAV - amelynek munkáját a cseh, szlovák, horvát, román és lengyel hatóságok is támogatták - üzletszerűen, különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalás, rossz minőségű termék forgalomba hozatala, közokirat-hamisítás és orgazdaság miatt harminc ember (a banda irányítói, a sofőr, az értékesítésében közreműködők és vásárlók) ellen javasol vádemelést - olvasható a közleményben.

Címkék: áfa, csalás, NAV, olaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet