Hírek
2011. Augusztus 19. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tömeges szabálytalanságok a földnyilvántartásban - eddig 60 ezer szerződést néztek át
Szántó helyett néha útra, csatorna helyett erdőre bukkantak az állami földek helyszíni ellenőrzésein a Nemzeti Földalap munkatársai azon a nagyszabású vizsgálatsorozaton, amelyet nemrég tartottak.
Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: az állami földek nyilvántartásában a szakértők eddig 60 ezer szerződést néztek át, és a legkülönfélébb szabálytalanságokat tárták fel. A földszerződéseket felülvizsgálják.
Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: több mint 25 ezer ingatlan nem is szerepel a Nemzeti Földalap vagyonnyilvántartásában.
A földalap képviselői a formálódó új birtokpolitikájával kapcsolatban azt mondták: a Nemzeti Földalap októberig 65 ezer hektárnyi állami földre kötne bérleti szerződést pályázatokon keresztül. A Magyar Rádió megtudta, hogy a földalapnál felülvizsgálják az előző kormányzati ciklus alatt kötött földszerződéseket is, a vizsgálatokat pedig 1014-ig bizonyosan le is zárják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
