Hírek
2011. November 10. 14:14, csütörtök |
Külföld
Forrás: Orientpress.hu
Török földrengés: hét halott, száz eltűnt

Ismét rengett a föld Kelet-Törökországban, ahol három hete 600 ember vesztett életét egy 7,2-es erősségű földrengéskor.
Ezúttal legalább heten haltak meg, száz embert pedig keresnek, miután az összeomlott házak maguk alá temették a korábbi romok eltakarításán dolgozó munkásokat is.
Száz embert keresnek a romok alatt a kelet-törökországi Van településen, ahol szerda este újra rengett a föld, alig három héttel a 600 halálos áldozatot követelő 7,2-es erősségű földrengés után. A most mért 5,6-os rengés nyomán legalább heten meghaltak a pusztításban, amelynek során 25 ház összedőlt, köztük egy hatszintes szálloda – írja a Népszabadság online a BBC-re hivatkozva. Utóbbiban jelentős számban újságírók és azok a munkások tartózkodtak, akik a korábbi tragédia során keletkezett romok eltakarításán dolgoztak. A térségben – ahol már fagyos éjszakákkal beköszöntött a tél – jelenleg is ezrek laknak sátorban, miután három hete elvesztették otthonaikat.
Az újabb romok alól 23 embert sikerült kimenekíteni, a kutatások főként a szállónál folynak, hiszen itt tartózkodott a legtöbb ember, emellett még két épület romjai alatt lehetnek túlélők és áldozatok, miután a többi ház a korábbi tragédia miatt már üresen állt. A hírek szerint többen sms-t küldtek telefonjaikról a romok alól.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -