Hírek
2018. Június 29. 11:21, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
További heves esőzésre figyelmeztetnek az ország nagy részén

Az ország nagy részén további heves esőzésre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez péntek délelőtt eljuttatott veszélyjelzésük szerint felhőszakadás veszélye miatt Budapesten, Pest megyében, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Azt írták: a nap folyamán főként a Dunántúl keleti felén és a Dunától keletre ismét egyre nagyobb területre terjed ki a "zivatartevékenység". A zivatarokat elsősorban jelentős mennyiségű - akár 25 milliméternél is több - csapadék kísérheti, de néhol szélerősödés, valamint jégeső is előfordulhat. Éjszaka fokozatosan csökken a zivatarhajlam.
Az előrejelzés szerint pénteken a legmagasabb hőmérséklet 23 és 29 Celsius-fok között valószínű. Késő este 18-23 fok várható. Szombaton általában gyengén felhős, napos idő lesz, de hozzávetőleg a Duna-Tisza-közén felhősebb területek is lesznek, és arrafelé helyenként záporeső is lehet. A minimumhőmérséklet 15 és 20, a maximum 21 és 27 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker
Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak