Hírek
2014. Március 11. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Új adatbázis készül a dizájnerdrogokról

Magyar és szerb igazságügyi szakemberek egy új projektben közösen igyekeznek hatékonyabbá tenni a kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekmények üldözését – hangzott el a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Varga Tibor igazságügyi vegyész szakértő elmondta, fontos, hogy elkészüljön egy olyan adatbázis, amely tartalmazza az új anyagokat, a vizsgálati eredményeket pedig megosztják a szerb nemzeti bűnügyi szakértői központ újvidéki regionális részlegével.
A kábítószerpiacon megjelenő új anyagok, dizájnerdrogok, pszichoaktív hatóanyagok azonosítását végzik a Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézet Szegedi Regionális Kábítószer-vizsgáló Laboratóriumában – ismertette a projekt részleteit Varga Tibor igazságügyi vegyész szakértő. Mint mondta: évente 450-500 ügyben rendeli ki őket a nyomozóhatóság.
Az ügyek nagyjából harmadában, felében új pszichoaktív anyagokkal találkoznak a klasszikus kábítószerekkel szemben – hívta fel a figyelmet.
A szakértő kiemelte: fontos, hogy elkészüljön egy olyan adatbázis, amely tartalmazza az új anyagokat, a vizsgálati eredményeket pedig megosztják a szerb nemzeti bűnügyi szakértői központ újvidéki regionális részlegével.
A projekt kifejezetten az új anyagokra irányul, hiszen egyre inkább újabb vegyületek jelennek meg a feketepiacon – emelte ki. A projekt végén elkészülő adatbázis az Európai Unió egész területén segíti majd a szakemberek munkáját – jegyezte meg Varga Tibor. Minderről a hirado.hu ad tájékoztatást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:21, péntek | Életmód
Balatoni Katalin: az iskola a tudásé, nem a politikáé
Az iskola a tudásé, nem a politikáé – hívta fel a figyelmet Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos a Facebookon csütörtökön.
2025. Szeptember 11. 07:21, csütörtök | Életmód
Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat
Sodró Eliza kapta meg idén a Kaszás Attila-díjat - olvasható a Radnóti Színház Facebook-oldalán, ahol gratulálnak társulatuk tagjának az elismeréshez.
2025. Szeptember 10. 07:41, szerda | Életmód
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal is várja a közönséget a Nemzeti Vágta
Ügyességi és gyorsasági lovasprogramokkal várja a közönséget a Nemzeti Vágta, amelynek háromnapos futamain több mint 100 lovas indul október első hétvégjén Szilvásváradon.
2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Életmód
Tíznapos országjárásra indult az első születésnapját ünneplő Csukás Meserádió
Tíznapos országjárásra indult az egyéves születésnapját ünneplő Csukás Meserádió; a turné Veszprémből indult hétfőn, ahol játékos programok, köztük a közmédia munkatársainak meséi várták az óvodás korú gyerekeket.