Hírek
2018. Július 24. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Új kártevő jelent meg több gyümölcsfélénél, a védekezés egyelőre nem megoldott
Új, veszélyes kártevő jelent meg Magyarországon pár éve, a pettyes szárnyú muslica több vékony héjú gyümölcsfélében, így a málnában, a szederben, az áfonyában is súlyos károkat okoz
- nyilatkozott a Magyar Hírlapnak Kiss Balázs, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont, Növényvédelmi Intézet tudományos főmunkatársa, hozzátéve, hogy a védekezést még nem sikerült megoldani.
A szakértő elmondta, hogy a kártevő a Távol-Keleten őshonos, Magyarországra főleg gyümölcsszállítmányokkal, elsősorban Észak-Olaszországból jut el, ahol már megtelepedett.
Olyan fajról szó, amely az élő gyümölcsben fejlődik ki, ezért a gyümölcs nagyon hamar megromlik. Elsősorban a későn termő fajtákban tud kárt okozni - tette hozzá Kiss Balázs.
A tudományos főmunkatárs elmondása szerint a vegyszeres védekezés lehetősége erősen korlátozott, stabil, gazdaságilag is racionális megoldás egyelőre Magyarországon, de Nyugat-Európában sincs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
