Hírek
2025. Április 03. 08:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb két telepen jelent meg Győr-Moson-Sopron vármegyében a ragadós száj- és körömfájás vírusa

Újabb két telepen, Darnózselin és Dunakilitin jelent meg Győr-Moson-Sopron vármegyében a ragadós száj- és körömfájás vírusa - mondta az agrárminiszter szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
Nagy István közölte, április 2-án reggelre, laboratóriumi vizsgálat alapján megállapították, hogy mind a Darnózseli, mind a Dunakiliti telepen lévő szarvasmarhák fertőzöttek. Előbbi településen 1000, utóbbin 2500 tehén érintett a vírus által.
A miniszter kiemelte, "minden erőnkkel azon dolgozunk, hogy sikerüljön megfékezni a további kitöréseket".
Arra is felhívta a figyelmet, hogy új intézkedéseket vezetnek be: Rajkától Esztergomig minden határátkelőhelyen fertőtlenítő pontokat alakítanak ki, csak úgy lehet be- és kilépni ha fertőtlenítésen esnek át a járművek.
Ezentúl az autópályán Hegyeshalomtól Bőnyig minden kihajtónál fertőtlenítési pontokat állítanak fel, fertőtlenítő szőnyegeket helyeznek el, hogy megakadályozzák, hogy a megyéből kitörjön a vírus és tudják megfékezni - mondta a miniszter.
Ezen intézkedések sikeres végrehajtáshoz a honvédségtől kérnek segítséget, hogy rendezetten, fegyelmezetten, a nap 24 órájában, ellenőrzött körülmények között tudják a vírus elleni védekezést folytatni
- ismertette Nagy István.
"Arra kérek mindenkit, hogy a hatóság utasításait a legmesszebb menőkig, fegyelmezetten tartsák be. Csak így van esélyünk további kitörések megakadályozására" - fogalmazott az agrárminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán