Hírek
2019. November 28. 12:57, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb pestises beteget diagnosztizáltak Kínában

Újabb tüdőpestises beteget diagnosztizáltak a Kína északi részén fekvő Belső-Mongólia Autonóm Területen, ami immár a negyedik pestisfertőzéses eset a közelmúltban az ország ezen részén
- jelentette a Hszinhua kínai állami hírügynökség. A mostani esetben egy pásztor fertőződött meg a betegséggel a mongol határon fekvő Uláncsáb régióban, ami mintegy 500 kilométerre fekszik attól a szintén Mongóliával határos Hszilingol nevű régiótól, ahol a korábbi három beteget regisztrálták.
A páciens a helyi kórház közleménye szerint stabil állapotban van, és kezelése jelenleg is folyik. Őt és a vele kapcsolatba került négy embert szintén karanténba helyzeték, de a betegen kívül egyelőre senkinél nem jelentkeztek tünetek.
A Global Times című kínai pártlap hétfőn közölt cikke szerint Belső-Mongóliában a pestises esetek felfedezése óta óvintézkedéseket vezettek be a fertőzés terjedésének megelőzésére. A fertőzések felbukkanásának helyszínein rágcsálóirtást végeztek - mintegy 133 négyzetkilométernyi területen összesen 140 ezer tonna patkánymérget szórtak szét 17 helikopter segítségével. Ezen felül a fertőzöttekkel kapcsolatba került embereket megfigyelésre karanténba helyezték, és fertőtlenítették a betegek lakhelyeit és környékét. A járványügyi hatóság munkatársai továbbá fokozott ellenőrzés alá vonták a területen vadon élő rágcsálókat, és 14, a fertőzést hordozó állatot fogtak be. A helyiek között felhívást tettek közzé, melyben felszólítják őket, hogy ne fogyasszanak vadhúst, és lehetőség szerint kerüljék a falvakat, valamint a legelőket.
A Hszinhua tudósítása szerint az egyik, Hszilingol régióban megfertőződött férfi már gyógyulófélben van. A férfi azt követően kapta el a betegséget, hogy vadnyulat evett.
Kínában utoljára 2017-ben regisztráltak pestisfertőzést, mely halálos kimenetelű volt. Az utóbbi évtizedekben azonban a betegség nagyon ritkán ütötte fel a fejét a távol-keleti országban. A fertőzést egy rágcsálókban előforduló baktérium okozza.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -