Hírek
2020. Április 06. 06:25, hétfő |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Újabb, szájmaszkokkal üzletelő csalót tartóztattak le

Csalás gyanúja miatt letartóztatott a Budai Központi Kerületi Bíróság vasárnap egy férfit, aki szájmaszkokat és kézfertőtlenítőt árult a honlapján, de azokat a vételár átutalása után nem juttatta el a vevőknek
- közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya az MTI-vel. Azt írták: a gyanú szerint a férfi egy weboldalon koncertjegyeket, később szájmaszkokat és kézfertőtlenítőt árult, egy alkalommal pedig elvállalta egy gépjármű Magyarországra szállítását is. A hirdetések teljesítése nem állt szándékában, célja kizárólag a jelentkezők pénzének megszerzése volt. A neki vételárként vagy előlegként átutalt - egyes esetekben több tíz- vagy százezer forintos - összegeket megtartotta, a hirdetett termékeket pedig nem biztosította a sértetteknek.
A gyanúsított többszörösen büntetett előéletű, vagyon elleni bűncselekmények miatt többször állt bíróság előtt. A mostani bűncselekményeket is folyamatban lévő büntetőeljárások hatálya alatt követte el.
Hozzátették: a férfi egzisztenciális helyzete rendezetlen, alkalmi munkát végez, de a jövedelméről konkrét adatokat nem tudott közölni. Mindezek miatt a bíróság szerint feltehető, hogy kényszerintézkedés hiányában újabb hasonló bűncselekményt követne el, így esetében a legszigorúbb kényszerintézkedés kiszabása szükséges.
A bíróság egyebek mellett több rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás gyanúja miatt egy hónapra elrendelte a férfi letartóztatását, a végzés nem végleges.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.
2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek
A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség
Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.
2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek
A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.