Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2015. Május 05. 09:20, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Újszülött halála miatt emeltek vádat két szentesi orvossal szemben

Újszülött halála miatt emeltek vádat két szentesi orvossal szemben

Egy újszülött 2012-es halála miatt emelt vádat az ügyészség a szentesi kórház két szülész-nőgyógyászával szemben – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, egy ikerterhességgel várandós nő választott orvosát és a szülés idején ügyeletvezetést ellátó főorvost az ügyészség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolja.

A kismamánál a várandósság 36. hetében, 2012. június 21-én éjszaka indult meg a szülés. A szülés levezetése során a vádlottak külön-külön, és együttesen is többszörösen megszegték az ikerterhességre vonatkozó orvos-szakmai szabályokat, melyek oda vezettek, hogy az élve született újszülöttek egyike egy hét elteltével elhunyt.

A kórházban az ikermagzatok szívműködése nem volt folyamatosan nyomon követhető, ezért a várandós anyát a szülés megindulásakor olyan intézetbe kellett volna szállítani, amely az előírt feltételeknek megfelel.

A várandós anya választott orvosa annak ellenére a szülés természetes úton történő levezetése mellett döntött, hogy az ikerszülés fokozott veszélyekkel jár, a magzati szívműködés gyengesége és az oxigénhiányos állapot miatt már a szülés megindulását követően röviddel császármetszés lett volna indokolt. Az ügyeletvezető főorvosnak felül kellett volna bírálnia kollégája döntését, de ezt nem tette meg, és szakmai szabályt szegett akkor is, amikor fizikai behatással igyekezett a magzatot világra segíteni, mellyel a babák és a szülő nő egészségét és életét is veszélyeztette.

A vádlottak az indokoltnál több órával később végezték el a császármetszést. Az egyik újszülöttet újra kellett éleszteni, de a szegedi klinikára történő átszállítást követően mintegy egyhetes gyógykezelés ellenére elhunyt. Halálát az oxigénhiányos állapot mellett a szülés során elszenvedett fizikai sérülések, valamint ezek által kiváltott sokkos állapot okozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.