Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2011. Augusztus 08. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: OrientPress

Utcai összecsapások Londonban

Utcai összecsapások Londonban

Egy négygyerekes családapa halála miatt szabadultak el az indulatok vasárnap hajnalban, London Tottenham nevű városrészében.

A férfit rendőrök lőtték le, ami s ez váltotta ki a kerületben élők haragját: a lakosok előbb a helyi rendőrőrsnél tiltakoztak, majd petárdákat, Molotov–koktélokat dobálva összecsaptak a kivezényelt rohamosztagokkal. A zavargások során több autó és épület is kiégett.

A 29 éves férfit, Mark Duggant szombaton, egy utcai tűzpárbajban érte halálos találat, egyelőre tisztázatlan körülmények között –annyit azonban tudni lehetett, hogy egy rendőr lőtte le. A tottenhamiek válaszként előbb a helyi rendőrőrsöt vették körül, majd – miután csapatuk 300 fősre nőtt – utcai harcba kezdtek: Molotov-koktéljaikkal több rendőrautót, egy emeletes buszt és néhány környékbeli épületetet is felgyújtottak, a rohamrendőröket pedig kővel, üvegekkel dobálták meg. Támadás érte a BBC műholdas autóját is, ami a helyszínen készített felvételeket – a helyi fiatalok petárdákat lőttek ki a kocsira. Az összecsapások során tíz ember sérült meg, közöttük nyolc rendőr. A tiltakozók a zavargás során több kisboltot is kifosztottak, tömött bevásárlókocsikkal hagyva el a helyszínt – tudatta a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: london

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -