Hírek
2018. Február 25. 09:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Választás 2018 - Félidőben a jelöltállítás
Nyolc napjuk maradt a pártoknak, hogy jelölteket állítsanak az áprilisi országgyűlési választásra.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint a választási bizottságok vasárnap reggelig 22 jelölőszervezet összesen 180 egyéni jelöltjét vették nyilvántartásba. Négy ével ezelőtt, a jelöltállítás félidejében 170 nyilvántartásba vett jelölt volt.
Az országgyűlési egyéni választókerületben indulni szándékozó jelöltek március 5-én 16 óráig gyűjthetik, illetve addig adhatják le az ajánlásokat az e célra kiadott ajánlóíveken. A jelöltséghez a törvény szerint legalább 500, a választókerületben lakó választópolgár érvényes ajánlása szükséges, ezeket az ajánlóíveken kell összegyűjteniük és a választókerületi választási bizottságnál leadniuk, majd az ajánlások ellenőrzése után a testület dönt a jelöltek nyilvántartásba vételéről.
Az NVI internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu szerint vasárnap reggelig 222 egyéni jelölt adta le ajánlószelvényeit az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságoknak, a 106 testület ebből 180 jelölt ajánlását már ellenőrizte és őket nyilvántartásba vette hivatalos jelöltként, három jelölt nyilvántartásba vételét viszont visszautasították.
A legtöbb nyilvántartásba vett egyéni választókerületi jelöltje (105) a Fidesz-KDNP-nek van. Az MSZP-Párbeszédnek 36 jelöltjét vették már nyilvántartásba, a Jobbiknak és az LMP-nek 13-13 nyilvántartásba vett jelöltje van.
Egy-egy nyilvántartásba vett jelöltje van a Kell az Összefogás Pártnak, az Értünk Értetek - A Hiteles Pártnak, az Együtt - A Korszakváltók Pártjának, az Aquila Pártnak, A Mi Pártunk - IMÁ-nak, a Net Pártnak, a Magyar Munkáspártnak, a Közös Nevező 2018-nak, a Hajrá Magyarország! Pártnak és az Összefogás Pártnak. Ezeken kívül három független jelöltet is nyilvántartásba vettek.
Négy évvel ezelőtt a jelöltállítás félidejében 239 egyéni jelölt adta le ajánlásait és 170-et vettek már nyilvántartásba.
Pénteken a Nemzeti Választási Bizottság nyilvántartásba vette az első országos listát, az MSZP-Párbeszédét, amelyet Karácsony Gergely vezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
