Hírek
2020. Október 05. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony lesz az idő a héten
Változékony idő várható a héten, olykor kisüt a nap, de jellemzően felhős lesz az ég, és többször esőre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a déli, délutáni órákban szórványos jelleggel alakulnak ki záporok, zivatarok. Az ország keleti felében heves zivatarok is lehetnek. A szél nagy területen lesz erős, néhol viharos. Hevesebb zivatarok környezetében is lehetnek viharos széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 10-16 fok között alakul, de kisebb körzetekben 8-9 fokig is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet 20-28 fok között várható, nyugaton lesz hűvösebb, délkeleten melegebb.
Kedden változóan felhős idő várható, többórás napsütéssel. Néhol előfordulhat záporeső. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A minimumhőmérséklet 7-15, a maximumhőmérséklet 20-24 fok között alakul.
Szerdán sokfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Emellett sokfelé lesz erős a szél is. A leghidegebb órákban 7-13 fok lesz. Napközben 14-23 fokig melegszik a levegő, a nyugati országrészben lesz a hűvösebb, keleten, délkeleten a melegebb idő.
Csütörtökön reggel még északkeleten várható szórványosan eső, zápor, napközben legfeljebb egy-egy zápor fordul elő és hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt. Több helyen lesz erős a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11 fok között alakul, északkeleten lehet az enyhébb idő. A legmagasabb hőmérséklet 15-20 fok között valószínű.
Pénteken változóan felhős idő várható, általában többórás napsütéssel. Csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 4-11 fok lesz. Napközben 17-23 fokig melegszik a levegő.
Szombaton és vasárnap változóan felhős időre lehet számítani, hosszabb-rövidebb napsütéssel. Szombaton elszórtan, vasárnap legfeljebb néhol fordulhat elő eső, zápor. A minimumhőmérséklet szombaton 6-13, vasárnap 5-12 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton 18-25, vasárnap 17-22 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
