Hírek
2016. Október 08. 05:24, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapig lehet interneten kitölteni a kis népszámlálás kérdőíveit
Vasárnapig lehet kitölteni az interneten az október 1-jén indult mikrocenzus (kis népszámlálás) kérdőíveit - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-t.
A közlemény szerint eddig több mint 45 ezren, a válaszadásra kijelölt háztartások 10,4 százaléka töltötte ki online a kérdőívet, a legtöbbet budapesti címekről.
Közleményükben idézték Virágh Esztert, a Mikrocenzus 2016 szóvivőjét: "Aki a válaszadásnak ezt a kényelmes és gyors módját választaná, csak vasárnap éjfélig teheti meg, október 10. után pedig már kizárólag a számlálóbiztos veheti fel egy háztartás adatait".
Hozzátették: az online kitöltők nyereményjátékra is jelentkezhetnek.
A statisztikai hivatal október 1. és november 8. között tart kis népszámlálást, úgynevezett mikrocenzust. A népesség-összeírást a tízévenként rendezett népszámlálás félidejében tartják, a lakosság 10 százaléka, csaknem egymillió ember megkeresésével, hogy felmérjék az öt év társadalmi változásait. A mikrocenzussal a KSH adatokat kap a népesség nagyságáról és összetételéről életkor, nem, családi állapot, iskolai végzettség, foglalkoztatottság, nemzetiség és számos más demográfiai mutató alapján, továbbá képet kap a lakásállomány főbb adatairól is.
Az összeírás 2148 település 440 ezer címét érinti, a kiválasztott lakásokban élők részvétele kötelező, de a kérdőíveken nem szerepel a válaszadók neve, és az adatokat kizárólag statisztikai célokra használhatják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.
2025. Június 03. 07:39, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hazánk aktívan részt vesz a NATO keleti szárnyának megerősítésében
2025. Június 03. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból
Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.