Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2019. Augusztus 07. 10:53, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu

Vett egy általános iskolás bizonyítványt, hogy jogsit szerezhessen

Vett egy általános iskolás bizonyítványt, hogy jogsit szerezhessen

Közokirat-hamisítás bűntette miatt emelt vádat azzal a 24 éves kaposvári férfival szemben az ügyészség, aki azért vett magának hamis általános iskolai bizonyítványt, hogy jogosítványt szerezzen.

A vádlott nem végezte el az általános iskolát, így nem rendelkezett a vezetői engedély megszerzéséhez szükséges alapfokú végzettséggel. Azért, hogy ezt kijátssza, 2018 januárjában Budapesten kiállíttatott magának egy hamis általános iskolai bizonyítványt, majd Kaposváron beiratkozott egy autóvezetői tanfolyamra – közölte a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.

Kifejtve, hogy a férfi a tanfolyam elvégzése után a hamis bizonyítvány bemutatásával gépjárművezető vizsgára jelentkezett, amit sikeresen teljesített, ezt követően pedig kezdeményezte a Kaposvári Járási Hivatalban a jogosítvány kiállítását. Miután azt megszerezte, a kaposvári nyomozók tudomást szereztek az esetről és büntetőeljárást indítottak a férfi ellen.

Az ügyészség a korábban már büntettet, de a nyomozás során beismerő vallomást tett vádlottal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.